تاریخ نشر: حمل ۳, ۱۳۹۳
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

روز پنج شنبه روسای جمهوری افغانستان٬ ایران و پاکستان در کابل دیدار می کنند

به گزارش افق  به نقل از روزنامه جنگ پاکستان امروز یکشنبه گزارش داد: ممنون حسین رییس جمهوری پاکستان روز هفتم حمل ۲۷مارس  ۲۰۱۴ با دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ایران در حاشیه جشن جهانی نوروز در کابل دیدار و گفت وگو می کند.

این روزنامه اردو زبان چاپ شهر ˈراولپندیˈ امروز نوشت: ˈحامد کرزیˈ رییس جمهوری افغانستان از سران هفت کشور آسیایی شامل ایران، پاکستان و هند بمنظور شرکت در جشن جهانی نوروز دعوت کرده و قرار است این مراسم در شهر کابل برگزار شود.

حامد کرزی که تا هفته های آینده از منصب ریاست جمهوری افغانستان بازنشسته می شود تلاش دارد تا جشن جهانی نوروز را به بهترین نحو برگزار کند.

روزنامه جنگ به نقل از تحلیلگران و منابع دیپلماتیک نوشت: همه چشم ها به دیدار آتی روسای جمهوری ایران و پاکستان دوخته شده و انتظار می رود نشست میان ˈدکتر روحانی و ممنون حسینˈ گامی در جهت توسعه روابط دوجانبه میان تهران و اسلام آباد باشد.

در گزارش این روزنامه تصریح شده، رویداد جهانی و تاریخی نوروز بهترین فرصت برای انجام دیدار و گفت و گوهای دوجانبه میان سران کشورهای آسیایی محسوب می شود.

سال گذشته جشن جهانی نوروز به میزبانی دولت ترکمنستان در شهر عشق آباد پایتخت این کشور و با حضور سران و نمایندگان عالی رتبه از 10 کشور جهان  برگزار شد.

نوروز جشن بزرگی است که مهمترین ویژگی آن مهربانی، دوستی و صلح است و اول حمل (21 مارس) روز جهانی نوروز و جهانی ترین جشن است.

روز پنج شنبه روسای جمهوری افغانستان٬ ایران و پاکستان در کابل دیدار می کنند

روز پنج شنبه روسای جمهوری افغانستان٬ ایران و پاکستان در کابل دیدار می کنند