تاریخ نشر: حوت ۲۳, ۱۳۹۲
جهان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

بر اثر انفجار بمب در پیشاور پاکستان ۷ کشته و ۱۲ زخمی برجای گذاشت

به گزراش افق  منابع خبری پاکستان گزارش دادند: انفجار بمب امروز جمعه در شهر ˈپیشاورˈ مرکز ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب پاکستان هفت کشته و 12 زخمی برجای گذاشت.

رسانه های پاکستان به نقل از گزارش پلیس پیشاور نوشتند: این انفجار تروریستی در نزدیکی مرکز پلیس منطقه ˈسربندˈ این شهر صورت گرفت و طی آن سه مامور پلیس نیز زخمی شدند.

پلیس شهر پیشاور اعلام کرد: تروریست ها در این حادثه با انفجار بمب کنار جاده ای ؛ نیروهای امنیتی پاکستان را هدف قرار دادند .

اجساد قربانیان و زخمی های این حادثه توسط تیم های امدادی به مرکز طب عدلی و بیمارستان های شهر پیشاور منتقل شد.

انفجار امروز در پیشاور در حالی صورت گرفت که برگزیدگان گروه طالبان پاکستان و اعضای شورای سیاسی این گروه شبه نظامی با هدف برگزاری گفت وگوهای مستقیم میان شبه نظامیان و دولت اسلام آباد؛ در منطقه قبیله ای ˈوزیرستان شمالیˈ در شمال غرب پاکستان در حال رایزنی هستند.

بر اساس اعلام داکتران بیمارستان ˈخیبر تیچینگˈ شهر پیشاور، به دلیل وخیم بودن وضعیت جسمانی تعدادی از زخمی ها، احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد.

نیروهای پلیس و ارتش پاکستان با حضور در محل حادثه، منطقه را تحت کنترل گرفتند و بازرسی های خود را برای شناسایی و بازداشت عوامل مقصر در این انفجار آغاز کردند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.

بر اثر انفجار بمب در پیشاور پاکستان ۷ کشته و ۱۲ زخمی برجای گذاشت

بر اثر انفجار بمب در پیشاور پاکستان ۷ کشته و ۱۲ زخمی برجای گذاشت