تاریخ نشر: دلو ۲۱, ۱۳۹۲
افغانستان / خبرها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

دولت ژاپن 12 میلیون دلار برای مقابله با فلج اطفال در افغانستان کمک کرد

کشور ژاپن به منظور مشارکت در برنامه صندوق بین المللی کودکان سازمان ملل متحد ˈیونیسفˈبرای مقابله با فلج اطفال در افغانستان 12 میلیون دلار به این صندوق کمک کرد.

به گزارش افق ، ˈهیروشی تاکاهاشیˈ سفیر ژاپن در افغانستان روز دوشنبه هنگام امضای قرارداد کمک 12 میلیون دلاری توکیو به برنامه فلج اطفال در افغانستان با ˈآخیل لیرˈ نماینده یونیسف در افغانستان، ابراز امیدواری کرد خدمات صحی در افغانستان بهبود یابد و بیماری فلج اطفال در این کشور ریشه کن شود.

تاکاهاشی گفت: ژاپن از تلاش برای ریشه کنی فلج اطفال در افغانستان و جهان استقبال می کند و در این زمینه کمک های خود را برای محو اینگونه امراض قابل پیشگیری به افغانستان ادامه می دهد.

ˈآخیل لیرˈ نماینده یونیسف در افغانستان نیز در این مراسم گفت: واکسینه منظم کودکان افغان در سراسر افغانستان برای از بین بردن فلج اطفال بسیار مهم است.

وی افزود: یونیسف به حمایت های طولانی مدت برای مقابله با امراض نیاز دارد و از همکاری ژاپن نیز در این زمینه استقبال می کند.

ˈثریا دلیلˈ وزیر صحت عامه افغانستان نیز در این مراسم با قدردانی از کمک 12 میلیون دلاری ژاپن برای مقابله با فلج اطفال، ریشه کنی فلج اطفال را یکی از اولویت های دولت افغانستان دانست و گفت:مقابله با این بیماری باید منظم، دقیق و پایدار باشد تا فلج اطفال در افغانستان محو شود.

وزارت صحت عامه افغانستان با ابراز خشنودی از کاهش ثبت گزارش فلج اطفال در افغانستان، گفت: طی سال گذشته فقط 9 مورد فلج اطفال در سراسر افغانستان به ثبت رسیده که بیشتر آنها در ولایت ننگرهار و کنر و ولایت های هم مرز با پاکستان، گزارش شده است.

دولت ژاپن 12 میلیون دلار برای مقابله با فلج اطفال در افغانستان کمک کرد

دولت ژاپن 12 میلیون دلار برای مقابله با فلج اطفال در افغانستان کمک کرد