تاریخ نشر: دلو ۱۶, ۱۳۹۲
افغانستان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

قومندان مشهور طالبان شورشی درولایت غزنی توسط نیروهای امنیتی کشته شد

گل محمد جوالیˈقومندان مشهور طالبان شورشی در ولایت غزنی در درگیری با نیروهای امنیتی و پلیس افغانستان در منطقه قلعه آهنگران غزنی کشته شد.

به گزارش افق، ˈزراور زاهدˈ، قومندان پلیس غزنی روز چهارشنبه گفت نیروهای امنیتی و پلیس افغانستان صبح امرز (چهارشنبه) با کمین در مسیر حرکت این قومندان گروه طالبان محلی وی را از پای در آوردند.

زاهد افزود: گل محمد جوالی که در بسیاری از اقدامات تروریستی و بمب گذاری در ولایت غزنی دست داشت، هنگام گرفتار شدن در کمین نیروهای امنیتی افغان به مقابله پرداخت و در نهایت کشته شد.

قومندان پلیس غزنی گفت: این قومندان  طالبان تا کنون حملات زیادی را بر ضد نیروهای امنیت ملی افغانستان فرماندهی کرده بود.

گروه طالبان تا کنون در خصوص این گزارش واکنشی از خود نشان نداده است.

دو عامل انتحاری عضو شبکه حقانی از سرکردگان یک گروه از مهاجمان مسلح که قصد انجام حملات مسلحانه و انتحاری گسترده ای را همزمان با تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در پایتخت این کشور داشتند نیز روز گذشته در مخفیگاه خود در منطقه چهار آسیاب کابل با مقادیر زیادی سلاح سبک ، مهمات و جلیقه انفجاری، بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش از این افراد 4 عدد جلیقه انتحاری، 6 قبضه کلاشینکوف و تعدادی دیگری سلاح سبک به دست آمد.

به گفته اداره  عمومی امنیت ملی  27 عدد سویچ انفجاری 12 عدد تایمر انفجاری، 5 عدد بمب دستی، 9 عدد بمب مقناطیسی، 26 عدد بمب دستی، 22 عدد کپسول انفجاری نیز از این افراد کشف و ضبط شده است.

این دو عضو شبکه حقانی در تحقیقات اولیه اعتراف کردند که جلیقه های انتحاری، سلاح و مهمات را از وزیرستان شمالی به منظور انجام حملات انتحاری و تهاجمی از طریق ولایت خوست به منطقه چهارآسیاب کابل انتقال داده اند.

وزارت امور داخله  افغانستان هم روز گذشته اعلام کرد در عملیات های مشترک نیروهای افغان و خارجی در ولایت های ننگرهار و کاپیسا 17 تن از نیروهای طالبان دستگیر و 3 تن دیگر از آنان کشته شدند.

چندی است نیروهای امنیتی افغانستان برای تامین امنیت مناطق ناامن در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در سال 93 عملیات های گسترده ای را آغاز کرده اند.

قومندان مشهور طالبان شورشی درولایت غزنی توسط نیروهای امنیتی کشته شد

قومندان مشهور طالبان شورشی درولایت غزنی توسط نیروهای امنیتی کشته شد