تاریخ نشر: جدی ۸, ۱۳۹۲
جهان / خبرها / ویژه ها | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

حادثه ترافیکی در اندونزیا موجب مرگ ۱۸نفرشد

برخورد موترتریلر با وموتر مسافر بری در اندونزی که گروهی عزادار را به خانه بازمی گرداند موجب مرگ 18 نفر شد.

به گزارش افق به نقل از خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، این موترعصر روز شنبه 32 عزادار را پس از برگزاری مراسم تشییع جنازه در شرق جاوا به خانه بازمی گرداند که با تریلر برخورد کرد و براثر این حادثه 18 نفر کشته شدند.

ˈآوی ستییونوˈ سخنگوی پلیس شرق جاوا، گفت که 15 نفر از مسافرین موتر در صحنه تصادف کشته شدند و سه نفر پس از انتقال به شفاخانه جان خود را از دست دادند.

وی مقصراین تصادف را موتروان  موتر مسافربری  ذکر کرد و گفت که پس از برخورد این دو موتر تمامی مسافران مسافربری به بیرون پرتاب شدند و 14 مسافر دیگر این خودرو مصدوم شده و هم اکنون درشفاخانه بستری هستند.

دو کودک نیز در بین کشته شدگان وجود دارد.

آمار سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد در اندونزی طی سال 2011 میلادی 42 هزار و 434 نفر بر اثر تصادف جان خود را از دست داده اند که 17 ممیز هفت کشته در قبال هر 100 هزار نفر جمعیت است.

آمار پلیس اندونزی نیز نشان می دهد در سال 2011 میلادی 85 میلیون و 601 هزار و 351 دستگاه خودروسواری ، اتوبوس، کامیون و موتورسیکلت در شبکه حمل و نقل این کشور وجود داشته که از این تعداد 9 میلیون و 548 هزار و 846 دستگاه سواری، دو میلیون و 254 هزار و 406 دستگاه اتوبوس و چهار میلیون و 958 هزار و 738 دستگاه کامیون بوده اند.

آمارها نشان می دهد خرید و فروش خودرو در اندونزی طی سال های اخیر و در بین کشورهای جنوب شرق آسیا بیشترین رشد را داشته است و 900 هزار خودرو تنها در سال 2011 در این کشور به فروش رفته است.

کارشناسان اندونزی معتقدند رشد فروش خودرو در این کشور 10 برابر میزان توسعه جاده ها و اتوبان هاست و این می تواند برای جان انسان ها خطرناک باشد.

حادثه ترافیکی در اندونزیا موجب مرگ ۱۸نفرشد

حادثه ترافیکی در اندونزیا موجب مرگ ۱۸نفرشد