تاریخ نشر: قوس ۱۳, ۱۳۹۲
خبرها / ورزش | نویسنده/ تهیه کننده: خبرگزاری افق

50 بازيکن برتر انتخابي جام جهاني 2014

سايت givemesport در مقاله‌اي 50 بازيکن برتر رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2014 را معرفي کرده است که در پنج بخش به معرفي اين بازيکنان مي‌پردازيم. البته در ميان اين بازيکنان، هستند کساني که با وجود درخشش خود موفق به هدايت تيم‌هايشان به جام جهاني نشده‌اند.

50- روبرت لواندوفسکي (لهستان)

سن: 25 سال

باشگاه : دورتموند

وضعيت : عدم صعود به جام جهاني

امتياز: 82.4

مهاجم قد بلند تيم ملي لهستان، يکي، دو سالي است که نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته است. او در دورتموند عملکرد خيلي خوبي از خود نشان داده است و توانسته خودش را به عنوان يک مهاجم طراز اول مطرح کند. لواندوفسکي در يورو 2012 براي لهستان به ميدان رفت. او همچنين در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2014 نيز عملکرد خوبي از خود به نمايش گذاشت اما درخشش او براي صعود لهستان به جام جهاني کافي نبود. لهستان در انتخابي جام جهاني نتوانست از پس انگليس و اوکراين برآيد و در حسرت جام جهاني ماند. لواندوفسکي مهاجم تاکتيکي است که قادر است در فضاهاي بسيار کم مهارت خود را نشان دهد. شم گلزني اين مهاجم لهستاني بسيار بالا است و در چند فصل گذشته باعث موفقيت تيم باشگاهي اش شده است که از جمله آن نايب قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا و قهرماني در سوپرجام آلمان بوده است. با در نظر گرفتن اينکه چه بازيکني در رده پنجاهم اين رده بندي قرار گرفته است، مي توانيد به خوبي کيفيت اين ليست را متوجه شويد.

49- ادن هازارد (بلژيک)

سن :‌22 سال

باشگاه: چلسي

وضعيت : صعود به جام جهاني

امتياز: 82.4

هافبک تواناي چلسي و تيم ملي بلژيک هنوز تمام توان خود را براي باشگاهش و تيم ملي بلژيک نشان نداده است. تيم مارک ويلموت سرمربي تيم ملي بلژيک آنقدر ستاره جوان و با استعداد دارد که باعث شده است براي پيدا کردن بازيکنان اصلي خود به مشکل بخورد. هازارد توانايي اين را دارد که به خوبي وارد محوطه جريمه حريف شود و دفاع حريف را بر هم بريزد. او در رقابت‌هاي تک به تک مي تواند با سرعت ويران کننده خود درد سر جدي براي حريفان ايجاد کند. رقيب او در تيم ملي بلژيک دريس مرتنس است. بلژيک موفق شد با قاطعيت به عنوان تيم اول گروه نخست جواز حضور در جام جهاني 2014 را بدست آورد. اکنون بايد منتظر درخشش اين بازيکن در برزيل بود.

48- پدرو (اسپانيا)

سن: 26 سال

باشگاه: بارسلونا

وضعيت : صعود به جام جهاني

امتياز: 82.9

پدرو هافبک اسپانيايي در انتخابي جام جهاني 2014 ارزش‌هاي خود را به خوبي نشان داد. او از بازيکنان موثر اسپانيا در انتخابي جام جهاني 2014 بود. مهارت پدرو با توپ بي‌نظير است. علاوه بر آن پاس‌هاي او و نفوذ‌هايش باعث شده او به يکي از خطرناک ترين بازيکنان تيم ملي اسپانيا تبديل شود. اين بازيکن توانايي استفاده از هر دو پاي خود را دارد. البته با توجه به ترافيک بازيکنان خوب در خط هافبک تيم ملي اسپانيا، اين بازيکن بايد ارزش‌هاي خود را براي جام جهاني بالا ببرد. با توجه به مصدوميتي که اين بازيکن دچار آن بوده، شايد اکنون اوضاع کمي براي او نگران کننده باشد. با اين حال دل‌بوسکه نمي تواند از ارزش‌هاي اين بازيکن به سادگي بگذرد.

47- ميرالم پيانيچ (بوسني)

سن: 23 سال

باشگاه: رم

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:83.0

شايد بوسني در بين تيم‌هاي بزرگ دنيا غريبه باشد، اما پيانيچ يکي از ستاره‌هاي بزرگ اين تيم است که شرايط بازي در کنار بزرگان فوتبال جهان را پيدا کرده است. ستاره اين روز‌هاي تيم رم ، يکي از تاثيرگذار‌ترين بازيکنان تيم ملي بوسني است. او فرصت اين را خواهد داشت تا در جام جهاني 2014 برزيل، اولين حضورش را همراه کشورش تجربه کند. ديد بالاي اين بازيکن و پاس هاي خطرناک پيانيچ براي هر تيمي در جام جهاني 2014 خطرناک خواهد بود. او از جمله بازي‌ساز‌هايي است که مهارت گلزني بالايي دارد.

46- گرت بيل (ولز)

سن: 24 سال

باشگاه: رئال مادريد

وضعيت: عدم صعود به جام جهاني

امتياز:83.1

او شايد گرانقيمت ترين بازيکن فوتبال جهان باشد، اما گرت بيل تاکنون در رده ملي نتوانسته درخشش خوبي داشته باشد. البته اين مي‌تواند به دليل ضعف بقيه‌ هم تيمي هاي خود باشد. ولز رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني را خيلي بد شروع کرد و در ادامه نتوانست امتيازات لازم را کسب کند تا هواداران فوتبال اين کشور خيلي زود اميدشان را براي حضور در جام جهاني از دست بدهند. سرعت و قدرت بدني بيل در کنار شم گلزني بالاي اين بازيکن باعث شده است گرت بيل در اين فهرست حضور داشته باشد. بازي در رئال مادريد برابر بازيکنان بزرگ جهان مي تواند مهارت اين بازيک را بهتر کند.

45- استيون جرارد (انگليس)

سن: 33 سال

باشگاه: ليورپول

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:83.1

استيون جرارد از جمله هافبک‌هاي با ارزشي است که هر تيمي آرزوي داشتن او را در تيم خود دارد. کاپيتان تيم ملي انگليس در جام جهاني 2014 براي آخرين بار حضور در جام جهاني را تجربه خواهد کرد. به همين خاطر تمام عزمش را جزم کرده تا بهترين عملکرد خود را در برزيل به نمايش بگذارد. دليل اين را مي توان در بازي‌هاي زيباي او در اين فصل براي ليورپول ديد که باعث شده اين تيم پس از مدت ها در بين تيم هاي بالانشين ليگ برتر حضور داشته باشد. هافبک تيم ملي انگليس در جام جهاني 2010 بهترين بازيکن تيم ناکام انگليس بود. شوت هاي خطرناک جرارد هنوز هم مي تواند چاره ساز انگليسي‌ها در جام جهاني باشد.

44- پابلو زابالتا (آرژانتين)

سن: 28 سال

باشگاه: منچستر‌سيتي

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:83.2

با سيستم چرخشي الخاندرو سابيا در تيم ملي آرژانتين ، پابلو زابالتا بازيکن ثابت آرژانتيني‌ها نبود اما ارزش‌هاي بالاي اين بازيکن در بازي هاي تيمش در انتخابي جام جهاني بسيار بالا بود. مدافع تيم ملي آرژانتين مي تواند در کنار خاوير ماسکرانو خط دفاعي مستحکمي براي آرژانتين در جام جهاني تشکيل دهند. او از جمله مدافعاني است که مي تواند در سمت راست زمين هم بازي کند. او يکي از باتجربه ترين مدافعان تيم ملي آرژانتين است که اکنون در تيم منچستر‌سيتي بازيکن ثابت است. از جمله مهارت‌هاي بالاي اين بازيکن مي توانيم به گلزني اشاره کنيم. هر گاه تيم ملي آرژانتين به سمت دروازه حريف حمله مي کند، مي توانيم اين بازيکن را در کنار دروازه حريف ببينيم.

43- کوآدو آساموآ (غنا)

سن: 24 سال

باشگاه: يوونتوس

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:83.4

هافبک با استعداد تيم ملي غنا در خيلي از مناطق زمين توانايي بازي کردن دارد. او هم مي تواند در پست هافبک دفاعي و هجومي بازي کند و هم مي تواند در پست هافبک کناري به ميدان برود. او که از سال 2012 در تيم يوونتوس بازي مي کند، توانسته به مهره اي قابل اتکا براي انتونيو کونته تبديل شود. قدرت فيزيکي اين بازيکن سياه چرده همه را به ياد سامي کوفور مدافع مشهور غنايي مي اندازد. پاس‌هاي کوتاه و حساب شده اين بازيکن آغاز کننده حملات ويران کننده تيمش است.

42- مارکو رويس (آلمان)

سن: 24 سال

باشگاه: بوروسيا دورتموند

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:83.7

مارکو رويس نيز بازيکني است که مي تواند در پست‌هاي گوناگون بازي کند. مهارت بالاي گلزني و قابليت حمل توپ او باعث شده است او به بازيکن ثابت براي يواخيم لو تبديل شود. تيم ملي آلمان در جام جهاني 2014 چندين بازيکن جوان را در ترکيب خود دارد که مارکو رويس يکي از آنهاست. ديد بالا و توانايي اضافه شدن به خط حمله از ويژگي‌هاي بارز اين بازيکن است. مارکو رويس در کنار ماريو گوتسه و آندره شورله بازيکنان جوان تيم ملي آلمان در جام جهاني هستند.

رويس در تيم ملي آلمان عملکرد خوبي داشته است و توانسته عملکرد بسيار خوبي از خود به نمايش گذارد.

41- هنريک ميختاريان (ارمنستان)

سن: 24 سال

باشگاه: بوروسيا دورتموند

وضعيت: عدم صعود به جام جهاني

امتياز:83.7

ارمنستان معمولا تيمي است که فوتباليست سطح بالا توليد نمي‌کند. اما آنها اکنون دو، سه بازيکن طراز اول در تيمشان دارد که در سطح بزرگان فوتبال جهان است. هنريک ميختاريان در صدر فهرست بهترين بازيکنان تيم ملي ارمنستان قرار دارد.او آنقدر در شاختار دونتسک عملکرد خوبي از خود ارائه داد که يورگن کلوپ در نهايت اين بازيکن را به دورتموند آورد. ارمنستان در انتخابي جام جهاني عملکرد خوبي از خود نشان داد و توانست تيم‌هاي نظير جمهوري چک و دانمارک را شکست دهد و برابر ايتاليا به تساوي برسد. با اين وجود آنها در گروه خود حذف شوند و به اين ترتيب ميختاريان بايد در کنار هم‌تيمي‌هايش جام جهاني 2014 را از خانه تماشا کند.

40- ياکوب بلاژيکوفسکي (لهستان)

سن: 27 سال

باشگاه: بوروسيا دورتموند

وضعيت: عدم صعود به جام جهاني

امتياز:83.9

هافبک پر قدرت لهستاني يکي ديگر از بازيکنان تيم بوروسيا دورتموند است که در فهرست 50 بازيکن برتر رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2014 است. اين هافبک قدرتي يکي از ارکان قدرت تيم بوروسيا دورتموند در فصل قبل بوده است اما اين بازيکن در تيم ملي لهستان ناکام بود و نتوانستند بليت برزيل را اوکي کنند. لهستان در گروه خود نتوانست از پس انگليس و اوکراين برآيد تا اين بازيکن نتواند در جام جهاني حضور داشته باشد. بلژيکوفسکي در تيم ملي لهستان در سمت راست زمين بازي کرد و توانست بازي هاي زيبايي از خود نشان دهد و همين باعث شد کلوپ نيز از اين بازيکن در سمت راست زمين استفاده کرد. اين بازيکن لهستاني با عملکرد خوب خود توانست پاسخ اعتماد کلوپ را بدهد.

39- سرخيو آگرو (آرژانتين)

سن: 25 سال

باشگاه: منچستر‌سيتي

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:84.0

سرخيو آگرو مهاجم تکنيکي آرژانتين در انتخابي جام جهاني 2014 پشت سر ليونل مسي و گونسالو هيگواين بازي کرد و توانست بازي‌هاي خوبي از خود نشان دهد. البته هر چند آگرو دوست دارد در پست نوک بازي کند اما اين بازيکن در پست مهاجم کناري نيز عملکرد خوبي از خود نشان داد. سرعت، تکنيک و قدرت گلزني باعث شده سرخيو آگرو يکي از 50 بازيکن برتر انتخابي جام جهاني باشد که موفق شد خيلي زود با آرژانتين حضورشان در جام جهاني را قطعي کنند. آگرو در تيم باشگاهي‌اش توانسته عملکرد خوبي از خود نشان دهد و اين‌ روز‌ها به بهترين بازيکن تيمش تبديل شده است. اگر آگرو روند گلزني خود را ادامه دهد ممکن است به گزينه اول سابيا در تيم ملي آرژانتين تبديل شود.

38- شينجي کاگاوا (ژاپن)

سن: 24 سال

باشگاه: منچستر‌يونايتد

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:84.0

يک آسيايي در بين 50 بازيکن برتر انتخابي جام جهاني 2014. درست است کاگاوا در تيم منچستر‌يونايتد نيمکت نشين است اما اين بازيکن ژاپني تاثير زيادي در صعود زودهنگام ژاپن به جام جهاني داشت. او اميد اصلي ژاپن در جام جهاني است. آنها گلزن‌ترين تيم انتخابي جام جهاني در قاره آسيا بودند و در 8 بازي خود تنها در يک بازي شکست خوردند و تمام ديدارهاي خود را با پيروزي پشت سر گذاشتند. مهارت بالاي کاگاوا در حرکت با توپ و پاس‌هاي طلايي اين ژاپني تيزپا او را در بين يکي از بازيکنان تاثير گذار در تيم ملي ژاپن تبديل کرده است. کاگاوا در جام جهاني 2014 فرصت اين را دارد تا با حريفاني فدرتمندتر از اردن و عمان روبرو شود و مي‌توان توانايي اين ژاپني را در جام جهاني ديد.

37- خوان ماتا (اسپانيا)

سن: 25 سال

باشگاه: چلسي

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:84.1

هافبک اسپانيايي در چلسي و تيم ملي اسپانيا سال موفقي را پشت سر گذاشت و توانست همراه اسپانيا به جام جهاني صعود کند. خوان ماتا مي‌تواند برگ بنده ويسنته دل‌بوسکه در تيم ملي اسپانيا باشد. سرعت بالاي خوان ماتا باعث شده اين بازيکن جايگاه ثابتي در تيم اسپانيا داشته باشد. آن هم با در نظر گرفتن اين نکته که بازيکنان خوب زيادي در تيم ملي اسپانيا حضور دارند. حرکت خوان ماتا با توپ بي نظير است. او يک بازيکن سريع و تکنيکي است. شايد تنها نقطه ضعف اين بازيکن روي توپ‌هاي هوايي باشد. ماتا اميدوار است بتواند با تکرار بازيهاي خوب خود در چلسي، در تيم ملي اسپانيا در جام جهاني برزيل به عنوان بازيکن ثابت به ميدان برود.

36- توني کروس (آلمان)

سن: 23 سال

باشگاه: بايرن‌مونيخ

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:84.2

پديده تازه فوتبال آلمان با اين همه تجربه تنها 23 سال سن دارد. او با اين سن و سال کم توانسته به قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا و بوندسليگا برسد. پديده فوتبال آلمان اکنون اميدوار است بتواند همراه تيم ملي آلمان به قهرماني در جام جهاني برسد. او يکي از بهترين هافبک‌هاي آلمان در حال حاضر است. کروس توانايي اين را دارد که بتواند در خط حمله نيز بازي کند و همين دست يواخيم لو را براي بازي دادن به او باز گذاشته اشت. کروس علاوه بر بازي‌خواني بالا ، شوت‌هاي دقيق و خطرناکي دارد که باعث مي‌شود اين بازيکن در فهرست 50 بازيکن برتر جهان قرار گيرد. او در اکثر بازي‌هاي تيم ملي آلمان در انتخابي جام جهاني 2014 توانست 90 دقيقه به ميدان برود.

35- جوردي آلبا (اسپانيا)

سن: 24 سال

باشگاه: بارسلونا

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:84.4

کمتر مدافعي توانسته در فهرست 50 بازيکن برتر جهان قرار گيرد که يکي از آنها دفاع چپ تيم ملي اسپانيا و بارسلونا است. جوردي آلبا توانسته به خوبي جاي کاپ‌دويا را در سمت چپ بگيرد و به مهره‌اي قابل اتکا براي ويسنته دل‌بوسکه تبديل شود. ويژگي جالب توجه اين بازيکن، نفوذهاي خطرناک و پاس‌هاي با ارزشي است که او را از بقيه مدافعان متمايز مي‌کند. او در تيم ملي اسپانيا در انتخابي جام جهاني 2014 توانست به عنوان بازيکن ثابت به ميدان برود و يکي از کليدي‌ترين بازيکنان لاروخا در اين رقابت‌ها بود. آلبا البته توانايي بازي در سمت راست زمين را هم دارد. اين مدافع باهوش ، مالکيت توپ بالايي دارد. سانتر‌هاي اين بازيکن يکي ديگر از ويژگي هاي اين بازيکن است و نشان مي دهد چرا تيم ملي اسپانيا را بايد يکي از تيم‌هاي مدعي در جام جهاني 2014 دانست.

34- سسک فابرگاس (اسپانيا)

سن: 26 سال

باشگاه: بارسلونا

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:84.5

سسک يکي از بهترين هافبک‌هاي هجومي جهان است اما او آنقدر قابليت دارد که در تيم ويسنته دل‌بوسکه به عنوان مهاجم هم بازي مي‌کند. سسک در يورو 2012 که با قهرماني اسپانيا به پايان رسيد تک مهاجم تيمش بود. او هافبک گلزني است که توانايي بازي در سمت زمين را هم دارد. فابرگاس در انتخابي جام جهاني 2014 توانست بازي‌هاي زيبايي براي اسپانيا انجام دهد و جور مصدوميت داويد ويا و نبود فرناندو تورس را بکشد و بازي‌هاي خوبي براي لاروخا انجام دهد. فابرگاس همچنين در تيم باشگاهي‌اش نيز بازي‌هاي خوبي انجام داد و توانست در کنار ليونل مسي درخشش خوبي داشته باشد. او يکي از بهترين شماره ‌10 هاي حال حاضر اروپا است.

33- اشلي کول (انگليس)

سن: 32 سال

باشگاه: چلسي

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:84.5

دفاع چپ تيم ملي انگليس در انتخابي جام جهاني 2014 به طور ثابت براي روي هاجسون به ميدان رفت و توانست بازي‌هاي خوبي از خود نشان داد. توانايي‌هاي حمله و دفاعي کول باعث شده کمتر مدافع چپي در حال حاضر توانايي او را داشته باشد. او پس از پايان دوران مصدوميتش توانست به طور ثابت براي چلسي و تيم ملي انگليس به ميدان برود. قدرت بدني يکي از ويژگي هاي جالب توجه اين مدافع است که اين مدافع به خوبي از آن در بازي‌هاي ملي و باشگاهي استفاده مي‌کند. اشلي کول در جام جهاني مي‌تواند از تجربه زياد خود استفاده کند. اين جام آخرين حضور اين بازيکن در جام جهاني خواهد بود زيرا ليتون بينس ديگر بازيکني که مي‌تواند در فوتبال انگليس رشد کند، کم کم در حال ورود به ترکيب اصلي تيم ملي انگليس است.

32- داويد سيلوا (اسپانيا)

سن: 27 سال

باشگاه: منچستر‌سيتي

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:84.7

يکي ديگر از بازيکنان تيم ملي اسپانيا که نشان مي‌دهد چرا اين تيم مدعي اصلي قهرماني در جام جهاني به شمار مي‌رود. داويد سيلوا که در منچستر‌سيتي بازي هاي بارارزشي از خود به نمايش مي گذارد در انتخابي جام جهاني 2014 توانست در ترکيب اسپانيا بازي‌هاي خوبي انجام دهد و به مهره ثابت دل‌بوسکه تبديل شود. هافبک تکنيکي چپ‌پاي تيم ملي اسپانيا مي تواند به خوبي از فضا‌هاي کوچک عبور کند و با پاس‌هاي طلايي خود مهاجمان تيم ملي اسپانيا را در موقعيت گل‌ قرار دهد. او با توجه به اينکه هافبک است توانسته گل هاي خوبي نيز به ثمر برساند. سيلوا تاکنون موفق شده است 20 گل براي تيم ملي اسپانيا به ثمر برساند تا به مهره‌اي قابل اتکا در تيم اسپانيا تبديل شود.

31- توماس مولر (آلمان)

سن: 24 سال

باشگاه: بايرن‌مونيخ

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:84.9

توماس مولر پديده فوتبال آلمان در جام جهاني 2010 آفريقا جنوبي بود . او بهترين گلزن و بهترين بازيکن جام جهاني براي ژرمن ها بود که نمايش تحسين‌برانگيزي برابر انگليس و آرژانتين از خود نشان داد. مولر اکنون با 24 سال سن تجربه زيادي دارد و مطمئنا يکي از ستارگان اصلي ژرمن‌ها در جام جهاني 2014 در کنار مسوت اوزيل خواهد بود. مولر فصل گذشته موفق شد همراه بايرن‌مونيخ به قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا دست يابد تا اکنون رسيدن به يک افتخار ملي در کارنامه او باقي مانده باشد. توماس مولر در انتخابي جام جهاني در ترکيب آلمان توانست ارزش‌هاي زيادي از خود نشان دهد. بازيکن مورد علاقه فرانس بکن باوئر در انتخابي جام جهاني شاگرد اصلي يواخيم لو بود. اين هافبک شوتزن سرعت بالايي دارد و توانايي عبور از هر خط دفاعي را دارد. او در سن 24 سالگي نزديک به 50 بازي ملي انجام داده است واگر همين روند را ادامه دهد ممکن است رکورد لوتار ماتئوس در تيم ملي آلمان را بشکند.

30- وين روني (انگليس)

سن: 28 سال

باشگاه: منچستر‌يونايتد

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:84.9

مهاجم گلزن تيم ملي انگليس در انتخابي جام جهاني 2014 هر زمان که نياز بود براي تيم ملي انگليس درخشيد و توانست بازي‌هاي خوبي از خود نشان دهد. همانطور که آلماني ها چندين بازيکن با قابليت در خط هافبک خود دارند، تيم ملي انگليس نيز وين روني را دارد که توانسته است با گلزني‌هاي خود انگليس را به جام جهاني 2014 برساند. او پس از يک فصل بد زير نظر سر آلکس فرگوسن موفق شد در تيم ديويد مويس درخشش خوبي داشته باشد و دوباره با گلزني‌هاي خود به مهاجم اول شياطين سرخ تبديل شود. شايد اگر يک بازيکن وجود داشته باشد که بتواند انگليس را در جام جهاني به افتخار برساند ، آن بازيکن وين روني است. مهاجم آماده اين روز‌هاي تيم ملي انگليس در جام جهاني 2010 نمايش انتقاد آميزي در ترکيب انگليس داشت. اکنون اين مهاجم اميدوار است بتواند روند ناکامي‌هاي انگليس را در جام جهاني به اتمام برساند.

29- ونسان کمپاني (بلژيک)

سن: 27 سال

باشگاه: منچستر‌سيتي

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:85.0

يکي ديگر از بازيکنان تيم ملي بلژيک که در انتخابي جام جهاني 2014 عملکرد بسيار خوبي از خود نشان داد. جام جهاني 2014 اولين حضور اين بازيکن در جام جهاني است. بلژيک آخرين بار در جام جهاني 2002 توانست به جام جهاني صعود کند. اکنون تيم جوان شده بلژيک ، يک بازيکن با تجربه در تيم خود دارد که مدت‌ها در تيم منچستر‌سيتي توانسته بازي‌هاي خوبي از خود نشان دهد. اين مدافع که بيش از 50 بازي ملي براي بلژيک انجام داده است، ستون اصلي اين تيم در جام جهاني خواهد بود. مدافعي که بازي خواني بالايي دارد از قدرت بدني بالايي سود مي‌برد که مي تواند براي تيم ملي بلژيک در جام جهاني به يک مدافع با ارزش تبديل شود.

28- ماريو گوتسه (آلمان)

سن: 21 سال

باشگاه: بايرن‌مونيخ

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:85.1

اين هافبک با 21 سال سن توانسته 24 بازي ملي براي تيم ملي آلمان انجام دهد. پديده تازه فوتبال آلمان موفق شده است با رفتن از بوروسيا دورتموند به بايرن‌مونيخ بازي‌هاي زيباي خود را در اين تيم تکرار کند. گوتسه جديد‌ترين بازيکن تيم ملي آلمان است که درخشش او باعث شده يواخيم لو براي پيدا کردن ترکيب تيم ملي آلمان دچار سردرد شود. هنوز مشخص نيست که يواخيم لو قرار است از اين بازيکن در کدام نقطه زمين استفاده کند. اما چيزي که مشخص است اين که آلمان به قدري هافبک بزرگ دارد که به احتمال زياد ماريو گوتسه به عنوان بازيکن جانشين در جام جهاني 2014 بازي خواهد کرد. کارشناسان فوتبال آلمان تنها نقطه ضعف اين بازيکن را شرکت نکردن در خط حمله و گل نزدن مي دانند. با توجه به اينکه چند ماه به جام جهاني باقي‌مانده گوتسه بايد در اين مدت کم زير نظر گوآرديولا درخشش خود را تکرار کند تا به تيم ملي آلمان برسد.

27- دانيله ده‌روسي (ايتاليا)

سن: 30 سال

باشگاه: رم

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:85.2

هافبک با تجربه لاجوردي پوشان در انتخابي جام جهاني 2014 بهترين بازيکن چزاره پراندلي بود. او همه ويژگي‌هاي يک هافبک دفاعي خوب را دارد. ده‌روسي بازيکن قدرتمند و مسئوليت‌پذيري است که بازي هاي زيادي براي ايتاليا انجام داده است و اکنون با تجربه بالاي خود مي تواند مرد اول ايتاليا در جام جهاني 2014 برزيل باشد. علاوه بر پاس‌هاي خطرناک و با ارزش اين هافبک تنومند، شوت‌هاي ده‌روسي يک از پوئن‌هاي مثبتي بوده است که ده روسي در بين 50 بازيکن برتر انتخابي جام جهاني 2014 قرار گيرد. ايتاليا در گروه B انتخابي جام جهاني 2014 موفق شد خيلي زود جواز حضور در جام جهاني را بدست آورد. آنها هر چند در چند بازي خود از جمله ارمنستان ضعيف بودند اما ده‌روسي در تمام بازي هاي ايتاليا توانست به خوبي بازي کند. پس از ناکامي در جام کنفدراسيون‌ها اکنون همه از ده‌روسي قهرماني در جام جهاني 2014 را مي خواهند.

26- آرين روبن (هلند)

سن: 29 سال

باشگاه: بايرن‌مونيخ

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:85.3

آرين روبن فصل قبل موفق شد با بايرن‌مونيخ فاتح سه‌گانه شود. اين مهاجم هلندي در بازي فينال برابر بوروسيا دورتموند گل قهرماني بايرن را به ثمر رساند و در تيم ملي هلند نيز توانست بازي‌هاي خوبي انجام دهد و يکي از دلايل صعود زود‌هنگام هلندي‌ها به جام جهاني باشد. روبن اکنون در بهترين دوران ورزشي خود قرار دارد و مي‌خواهد در جام جهاني 2014 نشان دهد که ارزش‌هاي زيادي دارد. البته هلند در انتخابي جام جهاني 2014 فاصله زيادي با تيم‌هاي ديگر از جمله ترکيه و روماني داشت. وظيفه روبن تغذيه مهاجمان تيم ملي هلند در سمت راست است. علاوه بر آن سرعت ويران کننده و شوت‌هاي خطرناک آرين روبن اين مهاجم هلندي را به يکي از بهترين‌هاي تيم فان‌گال تبديل کرده است. روبن در جام جهاني 2014 در کنار روبين فان پرسي مي‌تواند يکي از خطرناک‌ترين زوج‌هاي خط حمله جهان را شکل دهند.

25- هوگو لوريس (فرانسه)

سن: 26 سال

باشگاه: تاتنهام

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:85.6

دروازه‌بان تيم ملي فرانسه يکي از ارکان اصلي موفقيت تيم ملي فرانسه بوده است. فرانسه در انتخابي جام جهاني 2014 در گروه سختي قرار گرفت و با تيم ملي اسپانيا همگروه بود. شايد اگر فرانسه در هر گروه ديگري به جز گروه 9 انتخابي جام جهاني در قاره اروپا قرار داشت خيلي راحت مي‌توانستند به عنوان تيم نخست از گروه خود صعود کنند. لوريس در طول انتخابي جام جهاني 2014 نشان داد که يک دروازه‌بان با ارزشي است. او در تيم باشگاهي خود تاتنهام در ليگ برتر نيز بازي‌هاي خوبي از خود نشان داده است تا يکي از آماده ترين دروازه‌بانان اين روز هاي فوتبال جهان باشد.

24- ايکر کاسياس (اسپانيا)

سن: 32 سال

باشگاه: رئال مادريد

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:86.0

دروازه‌بان اصلي و کاپيتان تيم ملي اسپانيا هر چقدر در تيم باشگاهي اش دوران بدي را پشت سر مي‌گذارد و نيمکت نشين ديگو لوپس بود، در تيم ملي اسپانيا عملکرد بسيار خوبي از خود نشان داده و دروازه‌بان مطمئني بوده است. کاسياس اميدوار است بتواند براي دومين بار پياپي جام جهاني را بالاي سر خود ببرد. کاسياس در طول رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2014 موفق شد 150 بازي خود را براي اسپانيا انجام دهد. ويسنته دل‌بوسکه اعتقاد زيادي به اين بازيکن دارد و گزينه اصلي او در جام جهاني خواهد بود. او تجربه بسيار خوبي دارد و مي‌تواند در جام جهاني به کمک کشورش بياييد. او در جام کنفدراسيون‌ها نيز درون دروازه اسپانيا ايستاد اما در بازي فينال مغلوب برزيل شدند و در رده دوم جاي گرفتند.

23- رادامل فالکائو (کلمبيا)

سن: 27 سال

باشگاه: موناکو

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:86.0

کلمبيا توانست پس از 16 سال به جام جهاني صعود کنند. آنها اين صعود را بيش از هر کس ديگري مديون اين بازيکن هستند. مهاجم قدرتمند کلمبيايي توانست در دور انتخابي جام جهاني 2014 گل‌هاي حساسي براي کلمبيا به ثمر برساند تا اين تيم به جام جهاني صعود کند. او مهاجمي است که براي محوطه جريمه به دنيا آمده است. توانايي اين بازيکن در خط حمله بسيار بالا است و مي تواند اولين صعود کلمبيا را پس از مدت‌ها در جام جهاني موفق کند. فالکائو يک مهاجم تمام کننده براي تيم ملي کلمبيا است. از اکنون مي توان حدس زد که کلمبيا در جام جهاني 2014 با چه شيوه‌اي بازي خواهد کرد. بازيکنان کلمبيايي هر طور هست توپ را به فالکائو خواهند رساند تا اين بازيکن بتواند توپ را به تور دروازه بدوزد.

22- پتر چک (چک)

سن: 31 سال

باشگاه: چلسي

وضعيت: عدم صعود به جام جهاني

امتياز:86.1

پتر چک يکي از بازيکنان مهم و تاثير‌گذاري است که او را در جام جهاني 2014 نخواهيم ديد. اين دروازه‌بان با تجربه که تنها در جام جهاني 2006 براي چک به ميدان رفت، نتوانست با تيم ملي کشورش به جام جهاني صعود کند. البته اين چيزي از ارزش‌هاي اوکمک نمي‌کند چرا که توانست در تمام بازي‌هاي چک در انتخابي جام جهاني عملکرد خوبي داشته باشد. شايد اگر تيم ملي چک سه – چهار بازيکن مثل او را در تيم خود داشت اکنون يکي از تيم‌هاي صعود کرده به جام جهاني 2014 بود.

21- ايکاي گوندوگان (آلمان)

سن: 23 سال

باشگاه: بوروسيا دورتموند

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:86.3

هافبک ترک‌تبار تيم ملي آلمان خيلي خوشحال است که تيم ملي آلمان را انتخاب کرده تا در جام جهاني 2014 بازي کند. کارشناسان فوتبال آلمان منتظر هستند تا يک مسوت اوزيل ديگر ظهور کند. آلمان در انتخابي جام جهاني 2014 باز‌هاي برتر و زيبايي از خود به نمايش گذاشت و با ترکيبي متفاوت در بازي‌هاي خود به ميدان رفت. گوندوگان يکي از بازيکناني بود که هميشه در فهرست يواخيم لو براي بازي‌هاي آلمان در انتخابي جام جهاني حضور داشت و اميدوار است بتواند در جام جهاني هم حضور داشته باشد. ايکاي گوندوگان همراه بوروسيا دورتموند نيز عملکرد بيار خوبي از خود به نمايش گذاشت و نشان داد که يک هافبک طراز اول براي تيم ملي آلمان است.

20- جان لوئيجي بوفون (ايتاليا)

سن: 35 سال

باشگاه: يوونتوس

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:86.3

دروازه‌بان اول تيم ملي ايتاليا و کاپيتان لاجوردي پوشان در انتخابي جام جهاني 2014 عملکرد بسيار خوبي داشت که باعث تمجيد چزاره پراندلي شد. ايتاليا در انتخابي جام جهاني 2014 تيم بي‌شکستي بود. آنها اين موفقيت را بايد بيش از هر کس ديگري مديون جان لوئيجي بوفون باشند. بوفون با تجربه بزرگ خود اميدوار است بتواند در جام جهاني 2014 عملکرد بد چهار سال پيش ايتاليا را جبران کند. امتياز او در اين فهرست با گوندوگان هافبک آلمان برابر شده اما به دليل اينکه بوفون مدت‌ها دروازه‌بان اصلي تيم ملي ايتاليا بوده است، بوفون در يک رده بالاتر از گوندوگان قرار گرفته است.

19- مت هوملس (آلمان)

سن: 24 سال

باشگاه: بوروسيا دورتموند

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:86.6

مدافع مرکزي تيم ملي آلمان در تيم باشگاهي‌اش فصل رويايي را پشت سر گذاشت و به فينال ليگ قهرمانان اروپا صعود کرد. علاوه بر آن هوملس در بازي‌هاي آلمان در انتخابي جام جهاني موفق شد نمايش خوبي از خود نشان دهد و خيلي زود بليت جام جهاني را اوکي کند. کارشناسان فوتبال آلمان اين بازيکن را بهترين مدافع حال حاضر فوتبال آلمان مي دانند. به همين خاطر است که باشگاه بارسلونا به شدت در پي جذب اين بازيکن است. هوملس هم روي توپ‌هاي زميني و هم روي توپ هاي هوايي قوي و با اعتماد به نفس است. آلمان با حضور بازيکني با ارزش مثل هوملس مي‌تواند به رتبه‌اي خوب در جام جهاني برزيل فکر کند.

18- روبين‌ فان‌پرسي (هلند)

سن: 30 سال

باشگاه: منچستر‌يونايتد

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:86.7

روبين فان‌پرسي مهاجم هلند موفق شد آقاي گل انتخابي جام جهاني 2014 برزيل باشد. اين مهاجم در بازي‌هاي “لاله‌هاي نارنجي” در انتخابي جام جهاني عملکرد بسيار خوبي از خود نشان داد و توانست با 11 گل‌زده آقاي گل انتخابي جام جهالني در قاره اروپا باشد. هلند خيلي زود توانست صعودش را به جام جهاني قطعي کند و سپس موفق شد در بازي‌هاي بعدي خود نيز به خوبي بازي کند. فان پرسي مهاجم گلزن اين ‌روزهاي منچستر‌يونايتد در بهترين فرم خود قرار دارد. خيلي‌ها اين بازيکن را ستاره جام جهاني 2014 مي دانند. هلند با روبين فان پرسي در جام جهاني 2014 برزيل مي‌تواند به چيز‌هاي بزرگي فکر کند.

17- آرتورو ويدال (شيلي)

سن: 26 سال

باشگاه: يوونتوس

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:87.0

آرتورو ويدال تمام ويژگي‌هايي که يک هافبک بايد داشته باشد را دارد. او مرد همه کاره شيلي در انتخابي جام جهاني برزيل بود و در تيم يوونتوس عملکرد بسيار خوبي از خود ارائه داده است. ويدال توانايي انجام هر کاري را در مرکز زمين دارد. تيم فيزيکي شيلي با آرتورو ويدال در جام جهاني 2014 بسيار قدرتمند خواهد بود. ويدال در کنار آلکسيس سانچس ستاره‌هاي شيلي در جام جهاني خواهند بود. جنگندگي و شرکت در حمله دو ويژگي مثبت بازي ويدال شيليايي بود که باعث شده است اين بازيکن در بين بازيکنان برتر انتخابي جام جهاني قرار گيرد.

16- زلاتان ابراهيموويچ (سوئد)

سن: 32 سال

باشگاه: پاري‌سن ژرمن

وضعيت: عدم صعود به جام جهاني

امتياز:87.0

شايد بشود زلاتان را بزرگترين غايب جام جهاني برزيل دانست؛ بازيکني که در دوئل با رونالدو، شکست خورد. با اين حال زلاتان در بازي هاي سوئد در انتخابي جام جهاني درخشيد و عملکرد بسيار خوبي داشت و باعث شد سوئد پس از آلمان در رده دوم گروه خود قرار گيرد. زلاتان در اين فصل در تيم پاري‌سن ژرمن بسيار خوب بوده است. او در کنار ادينسون کاواني يکي از خطرناک‌ترين خط‌ حمله‌هاي فوتبال اروپا را شکل داده است. 4 گل او در يک بازي برابر اندرلخت باعث شد تا او دهمين بازيکني شود که در يک بازي ليگ قهرمانان اروپا در يک بازي 4 گل يا بيشتر به ثمر رسانده است و مطمئنا نبود زلاتان ابراهيموويچ در جام جهاني حيف خواهد بود.

15- سرخيو بوسکتس (اسپانيا)

سن: 25 سال

باشگاه: بارسلونا

وضعيت:صعود به جام‌جهاني

امتياز:87.1

هافبک دفاعي تيم ملي اسپانيا نيز در بين بازيکنان برتر انتخابي جام جهاني قرار دارد. او در طول 2 فصل گذشته بسيار پيشرفت داشته است و به يکي از بهترين هافبک‌ دفاعي هاي حال حاضر جهان تبديل شده است.از زماني که بوسکتس توانسته خود را در تيم ملي اسپانيا جا بيندازد غيبت ژابي آلونسو و سانتي کاسورلا در اين پست حس نشده است. بوسکتس در تيم بارسلونا نيز بي نقض بوده و اين فصل يکي از بهترين بازيکنان تيمش بوده است. توپ ربايي و مالکيت توپ بالا از ويژگي‌هاي بازي بوسکتس بوده است.

14- فرانک ريبري (فرانسه)

سن: 30 سال

باشگاه: بايرن‌مونيخ

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز:87.2

بهترين بازيکن اروپا و نامزد اصلي کسب عنوان بهترين بازيکن جهان در سال 2013 همراه بايرن‌مونيخ يک فصل رويايي را سپري کرد و موفق شد به سه‌گانه دست يابد و همين دليل باعث شد تا اين بازيکن به عنوان بهترين بازيکن اروپا تبديل شود. ريبري در انتخابي جام جهاني در ترکيب فرانسه يک‌تنه بار اين تيم را به دوش کشيد و موفق شد اين تيم را پس از اسپانيا به پلي اف برساند.

شوت هاي ويرانگر و سرعت ريبري در يکي دو فصل اخير بسيار پيشرفت کرده و او را در کنار کريستيانو رونالدو و ليونل مسي قرار داده است.

13- خاوير ماسکرانو (آرژانتين)

سن: 29 سال

باشگاه: بارسلونا

وضعيت:صعود به جام جهاني

امتياز:87.3

مدافع تيم ملي آرژانتين و باشگاه بارسلونا پيش از اين در هافبک دفاعي بازي مي‌کرد. بازيکن مورد علاقه مارادونا اکنون به يکي از مطمئن ترين مدافعان فوتبال جهان تبديل شده است. ماسکرانو در قلب دفاع بارسلونا عملکرد خوبي از خود نشان داده است. ماسکرانو اميدوار است بتواند پاشنه آشيل تيم ملي آرژانتين در جام جهاني قبل را پوشش دهد و بتواند در برزيل افتخار آفريني کند. او کاپيتان تيم ملي آرژانتين و يکي از مهمترين بازيکنان آرژانتين در انتخابي جام جهاني بوده است. ماسکرانو از مدافعان کاملي است که کار خود را به خوبي در زمين انجام مي‌دهد. او اکنون کوله‌باري از تجربه دارد و مي تواند در اين سن و سال تا 2 جام جهاني ديگر در ترکيب آرژانتين به ميدان برود.

12-لوئيس سوارس (اروگوئه)

سن: 26 سال

باشگاه: ليورپول

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز: 87.4

لوئيس سوارس با 11 گلي که در انتخابي جام جهاني 2014 برزيل به ثمر رساند توانست به عنوان آقاي گل منطقه آمريکاي جنوبي برگزيده شود.

لوئيس سوارس در 26 سالگي اکنون به عنوان بهترين گلزن تاريخ اروگوئه تبديل شده است. او اکنون با يک تجربه حضور در جام جهاني سال 2010 مي‌خواهد در جام جهاني برزيل بهترين عملکرد را از خودش به نمايش بگذارد. اروگوئه پس از پيروزي در دو بازي رفت و برگشت برابر اردن جواز حضور در جام جهاني را به دست آورد. مهارت دريبل‌زني و فوق‌العاده و تمام‌کنندگي بالا در محوطه جريمه از جمله ويژگي‌هاي جالب توجه لوئيس سوارس محسوب مي‌شود.

11- يايا توره (ساحل عاج)

سن: 30 سال

باشگاه: منچستر‌سيتي

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز: 87.7

يايا توره بي شک يکي از کامل‌ترين هافبک‌دفاعي ليگ برتر انگليس است. يايا توره هافبک قدرتمند، يکي از معدود استعدادهاي باکلاس در قاره آفريقا محسوب مي‌شود. او در جام جهاني 2014 بهترين بازيکن ساحل عاج خواهد بود. يايا توره در دو فصل اخير در منچسترسيتي نمايش خوبي از خود ارائه داده است. او بازي‌هاي ساحل عاج در انتخابي جام جهاني 2014 نيز مهره ثابت نارنجي‌پوشان آفريقايي بود. توره اکنون نسبت به قبل کاملا پيشرفت کرده است. قدرت بدني بالا و مهارت در توپ‌هاي هوايي ويژگي‌هاي جالب توجه يايي توره محسوب مي‌شود.

10- مسوت اوزيل

سن: 25 سال

باشگاه: آرسنال

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز: 88.4

مسوت اوزيل در حال حاضر بهترين بازيکن آلمان و يکي از بهترين بازيکنان جهان محسوب مي‌شود. او در پست خود يک نمونه است. اوزيل از زماني که به آرسنال پيوست، در اين تيم تحول جدي ايجاد کرد. پاس‌هاي حساب شده و دقيق و بازيخواني فوق‌العاده مسوت اوزيل باعث شده است تا اين هافبک آلماني در زمره بهترين‌هاي جهان قرار گيرد. حضور مسوت اوزيل براي تيم ملي آلمان قطعا در جام جهاني يک نعمت خواهد بود. بازيکن مورد علاقه يوآخيم لو در انتخابي جام جهاني 2014 توانست ارزش‌هاي خود را به خوبي نشان دهد. او يکي از عوامل اصلي صعود زودهنگام آلمان به جام جهاني بود. اوزيل اکنون به يک کابوس براي حريفان آلمان در جام جهاني تبديل شده است. آنها نمي‌دانند که چطور بايد اين بازيکن را مهار کنند. او قطعا يکي از بازيکنان اصلي آلمان در جام جهاني 2014 برزيل خواهد بود.

9-فيليپ لام (آلمان)

سن: 29 سال

باشگاه: بايرن‌مونيخ

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز: 88.5

کاپيتان تيم ملي آلمان نيز يکي از بازيکنان اصلي يوآخيم لو در راه صعود به جام جهاني بود. بازيکن مورد علاقه پپ گوارديولا در بايرن‌مونيخ در پستي متفاوت در تيم ملي آلمان بازي مي‌کند اما عملکرد بسيار خوب اين بازيکن باعث شد تا پپ گوارديولا او را باهوش‌ترين فوتباليستي که در طول عمر ديده است، توصيف کند. فيليپ لام در پست دفاع تيم ملي آلمان به مهره قابل اتکايي در اين تيم تبديل شده است. بازيخواني بالاي فيليپ لام و تجربه بالاي اين بازيکن باعث شده او به بهترين مدافع تيم ملي آلمان تبديل شود.فيليپ لام بازيکن ثابت تيم ملي آلمان در چند سال اخير بوده است و در جام جهاني نيز شاهد بازي‌هاي او خواهيم بود.

8-ژابي آلونسو

سن: 31 سال

باشگاه: رئال‌مادريد

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز: 88.7

ژابي آلونسو در چند ماه اخير به دليل مصدوميت نتوانست تيم ملي اسپانيا را همراهي کند اما اين بازيکن در بازي‌هاي لاروخا در انتخابي جام جهاني 2014 برزيل عملکرد خوبي از خود نشان داد.آلونسو در تيم رئال مادريد نيز نقش محوري براي تيمش ايفا مي‌کند. قدرت بالاي ژابي آلونسو در ضربات شروع مجدد و پاس‌هاي بلند طولي دو ويژگي منحصر به فرد اين بازيکن است. ژابي آلونسو که اين روزها بحث رفتنش به چلسي به مطرح است تا آغاز جام جهاني 2014 برزيل آمادگي خودش را کسب خواهد کرد و قطعا جزو 23 بازيکن نهايي ويسنته دل‌بوسکه خواهد بود.آلونسو از آن دست هافبک‌هايي است که خيلي کم اشتباه مي‌کند. هوش بالاي اين بازيکن که ميراثي از خاندان پيش از او است، باعث شدهکه آلونسو تصميم‌گيري‌هاي به جا و درستي در زمين فوتبال بکند. از جمله مهارت‌هاي ديگر آلونسو بايد به پاس‌هاي طولي کوتاه اشاره کرد که مي‌تواند مهاجمان اسپانيا را به خوبي در جام جهاني تغذيه کند.آلونسو با تيم ملي اسپانيا به هر افتخاري که مي‌خواسته، دست يافته است. حال او اکنون براي شروعي دوباره پس از دوران مصدوميتش با تيم ملي اسپانيا آماده مي‌شود.

7-آندره‌آ پيرلو

سن: 34 سال

باشگاه: يوونتوس

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز: 89.3

يکي از بهترين‌هاي پست خود. آندره‌آ پيرلو اکنون در سن 34 سالگي در بهترين دوران ورزشي خود قرار دارد. جام جهاني 2014 برزيل آخرين جام آندره‌آ پيرلو خواهد بود. به همين خاطر اين بازيکن مي‌کوشد تا به بهترين رتبه ايتاليا دست يابد و بتواند افتخارات سال 2006 را تکرار کند. هنوز هيچ‌کس اشک‌هاي آندره‌آ پيرلو در يورو 2012 را فراموش نکرده است. پيرلو يکي از مهم‌ترين بازيکنان چزاره پراندلي براي جام جهاني 2014 خواهد بود. اگر کوچکترين فضايي در بين مدافعان حريف ايجاد شود، پيرلو قادر است تا خيلي سريع آن را بشناسد و از آن استفاده کند. علاوه بر آن نمي‌توان از قدرت ضربات ايستگاهي پيرلو به سادگي گذشت.

6-ژاوي هرناندز

سن: 33 سال

باشگاه: بارسلونا

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز: 89.7

مهندس فوتبال جهان يکي ديگر از بازيکناني است که به احتمال زياد پس از جام جهاني 2014 برزيل از تيم ملي خداحافظي خواهد کرد. ژاوي اکنون در اوج پختگي در کنار آندرس اينيستا بار تيم ملي اسپانيا مدافع عنوان قهرماني را به دوش مي‌کشد.مهارت، قدرت، پاس‌هاي ظريف و بازيخواني فوق‌العاده بالاي ژاوي از او هافبکي ساخته است که هر تيمي آرزوي داشتن او را دارد.ژاوي بازيکني است که به بازي‌هاي فشرده عادت کرده است. البته خراردو مارتينو سرمربي بارسلونا در سال جام جهاني تصميم گرفته است که به اين بازيکن کمتر بازي دهد. ژاوي مي‌تواند در آخرين حضورش در جام جهاني يک بار ديگر جام زرين اين مسابقات را بالاي سر ببرد.

5-مانوئل نوير (آلمان)

سن: 27 سال

باشگاه: بايرن‌مونيخ

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز: 89.9

خيلي‌ها اکنون او را بهترين دروازه‌بان حال حاضر جهان توصيف مي‌کنند. آلمان خيلي خوشبخت است که چنين دروازه‌بان بزرگي را در ترکيب خود دارد. نوير در جام جهاني 2010 نيز دروازه‌بان اصلي تيم ملي آلمان بود و اکنون با تجربه بالا در قفس توري تيم ملي آلمان حضور دارد.

نوير در اکثر بازي‌هاي تيم ملي آلمان در انتخابي جام جهاني حضور داشت و توانست بازي‌هاي زيبايي از خود نشان دهد. او در تيم بايرن‌مونيخ توانسته رکورد کلين شيت را به نام خودش ثبت کند. گل زدن به او اين روزها در فوتبال کار سختي شده است. اگر نوير توانايي خودش را تا جام جهاني 2014 برزيل حفظ کند، آلمان مي‌تواند به قهرماني در جام جهاني فکر کند.

4- باستين شواين اشتايگر

سن: 29 سال

باشگاه: بايرن‌مونيخ

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز: 90.1

تعداد زياد بازيکنان آلماني در بين 10 بازيکن برتر انتخابي جام جهاني 2014 مي‌تواند کيفيت بالاي اين تيم را به خوبي نشان دهد.

باستين شوايني اشتايگر هافبک تنومند و باکلاس تيم ملي آلمان در برزيل سومين جام جهاني خودش را تجربه خواهد کرد. او و نسل فوتبال آلمان پس از دو مقام سومي در جام جهاني قطعا به قهرماني در جام جهاني فکر خواهد کرد. شوايني اشتايگر که بعد از فيليپ لام کاپيتان دوم تيم ملي آلمان محسوب مي‌شود، در اکثر بازي‌هاي اين تيم در انتخابي جام جهاني 2014 به عنوان بازيکن ثابت به ميدان رفت. جنگندگي بالا و توپ ربايي و شوت‌هاي سنگين از باستين شوايني اشتايگر يک هافبک نمونه ساخته است. بايد منتظر بمانيم و ببينيم که آيا نسل طلايي فوتبال آلمان بالاخره مي‌تواند در جام جهاني به قهرماني برسد يا خير؟

3-کريستيانو رونالدو

سن: 28 سال

باشگاه: رئال‌مادريد

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز: 90.3

کريستيانو رونالدو که هرچقدر به صورت فردي بازيکن موفقي بود، به همراه تيم ملي پرتغال نتايج چندان خوبي نگرفت و باعث شد اين تيم پس از روسيه در رده دوم گروهش قرار گيرد و سرانجام با درخشش رونالدو در ديدار برابر سوئد بود که اين تيم به جام جهاني رسيد..کريستيانو رونالدو با گل‌هايش در جام جهاني توانست رکورد گلزني اوزه بيو را بشکند. اکنون همه چيز پرتغال در او خلاصه مي‌شود. در واقع تمام بار تيم ملي پرتغال بر روي دوش رونالدو قرار دارد. در حالي که نمي‌توان درباره توانايي‌هاي کريستيانو رونالدو چيز خاصي گفت.

او در تيم رئال مادريد مهارت گلزني و دريبل زني خود را به خوبي نشان داده است. رقابت بين او و ليونل مسي باعث پيشرفت او شده است و اکنون يکي از نامزدهاي اصلي کسب عنوان مرد سال فوتبال جهان به شمار مي‌رود.

2-ليونل مسي

سن: 26 سال

باشگاه: بارسلونا

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز: 90.9

ليونل مسي بهترين بازيکن حال حاضر فوتبال جهان اميد اصلي آرژانتين در جام جهاني برزيل به شمار مي‌رود. مسي کاملترين بازيکن حال حاضر فوتبال جهان است. برنده چهار توپ طلاي فوتبال جهان يکي از بهترين بازيکنان جام جهاني 2014 به شمار خواهد رفت. تنها نقطه منفي کارنامه ليونل مسي عدم موفقيت در جام جهاني محسوب مي‌شود. عدم موفقيت در جام جهاني 2006 و 2010 باعث شده است تا اکنون همه نگاه‌ها به اين بازيکن باشد. مسي براي موفقيت کشورش در جام جهاني برزيل همه کار خواهد کرد.

1- آندرس اينيستا (اسپانيا)

سن: 29 سال

باشگاه: بارسلونا

وضعيت: صعود به جام جهاني

امتياز: 91.4

بهترين بازيکن انتخابي جام جهاني 2014 هافبک باصلابت تيم ملي اسپانيا است . آندرس اينيستا مغز متفکر تيم ملي اسپانيا در انتخابي جام جهاني عملکرد بسيار خوبي از خود نشان داده است. هافبک جادوگر تيم ملي اسپانيا با هوش بسيار بالاي خود اميدوار است بتواند يک تورنمت موفق ديگر را همراه تيم ملي اسپانيا سپري کند. او در جام جهاني قبلي موفق شد گل قهرماني تيم ملي اسپانيا را به ثمر برساند. آندرس اينيستا از آن دسته بازيکناني است که با ضربه کوچک به توپ مي تواند سرنوشت يک بازي را تغيير کند. مهارت دريبل، پاس و سرعت و هر چيزي که فکرش را بکنيد در اين بازيکن وجود دارد. اينيستا مطمئنا بهترين بازيکن تيم ملي اسپانيا است که توانسته در چند سال گذشته به قهرماني برسد.

50 بازيکن برتر انتخابي جام جهاني 2014

50 بازيکن برتر انتخابي جام جهاني 2014