تاریخ نشر: عقرب ۲۰, ۱۳۹۲

بزرگترین اکادمی نظامی برای آموزش اردوی ملی افغانستان به حمایت بریتانیا درکابل افتتاح شد

بزرگترین اکادمی نظامی افغانستان برای آموزش اردوی ملی به حمایت مالی بریتانیا درکابل ساخته شده و امروز دوشنبه رسما با حضور رئیس جمهور کرزی و وزیر دفاع بریتانیا افتتاح شد.

131111120254_afghan_military_academy_512x288_ap

در این اکادمی که در نزدیکی بند قرغه ساخته شده است قرار است افسران اردوی ملی کشور توسط مربیان خارجی آموزش ببینند.

رئیس جمهور کرزی که امروز در مراسم افتتاح این اکادمی سخنرانی میکرد، گفت:

«پیشرفت افغانستان به تعلیم و تربیت بستگی دارد، چرا در جمله پسرفته ترین کشورهای جهان هستیم؟ چرا احتیاج هستیم؟ بخاطری که تعلیم نداریم، تربیت درست نداریم. آراسته به علم و دانشی که جهان را پیش برده نشده ایم. امروز که اقدام کردیم و از آن استفاده درست کنیم انشاالله پنج سال بعد چندین بار بیشتر داریم».

رییس جمهور همچنان تاکید کرد که افغانستان زمانی روی پاهای خود می ایستد که امنیت این کشور توسط سربازان مسلکی و آموزش دیده خود افغانستان تامین شود.

او خطاب به شمار زیاد از افسران اردوی ملی در مراسم گفت:

«زمانی می رسد به زودی که شما افسران جوان فارغ می شوید، ترفیع می کنید و بیشتر می آموزید. آن وقت است که افغانستان نه تنها به پای خود ایستاد می شود بلکه از جمله قوی ترین کشورهای جهان می شود».

کار اعمار این اکادمی آموزش افسران اردوی ملی افغانستان در ماه میزان سال 1391 آغاز شد. این اکادمی با کمک مالی بیش از 41 میلیون دالری بریتانیا ساخته شده است. افسران اردوی ملی در این اکادمی آموزش هایی را فرا می گیرند که معادل آموزش های اکادمی نظامی «سند هرست» بریتانیا است.

به گفته امین الله کریم رییس این اکادمی 126 تن از مربیان از کشورهای انگلستان، ناروی، دنمارک، زیلاند جدید و استرالیا در این اکادمی افسران اردوی ملی را آموزش خواهند داد.

در همین حال فلیپ هاموند وزیر دفاع بریتانیا هم که در این مراسم شرکت کرده بود در سخنرانی اش گفت که نسل جدید افسران اردوی ملی افغانستان دراین اکادمی به خوبی آموزش داده می شوند. آقای هاموند گفت افسرانی که در این اکادمی آموزش می بینند، رهبران آینده اردوی افغانستان خواهند بود.

همچنان بسم الله محمدی وزیر دفاع کشور گفت که اردوی ملی افغانستان زمانی قابلیت دفاع از این کشور را پیدا می کند که دارای تعلیم و تربیت عالی باشد.

او همچنان افزود که سنگرهای سربازان اردوی ملی افغانستان با خون رنگین است ولی این نیروها اجازه نداده اند که دشمنان مردم افغانستان حتی یک متر پیشروی کنند.

بزرگترین اکادمی نظامی برای آموزش اردوی ملی افغانستان به حمایت بریتانیا درکابل افتتاح شد

بزرگترین اکادمی نظامی برای آموزش اردوی ملی افغانستان به حمایت بریتانیا درکابل افتتاح شد